ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ ,,ПЕРЕЯСЛАВ-МОЛПРОДУКТ”

- сучасне підприємство з переробки молока, одне з наипопулярніших не тільки Київщини, а й в Україні. Його продукція - тільки натуральна, вироблена із екологічно чистої сировини, користується популярністю у споживачів. Підприємство має повагу у ділових партнерів за свою порядність та стабільність.

Завод почав працювати в 1953 році і його потужність була розрахована на переробку 45 т сировини за добу. Випускалася слідуюча продукція: молоко, масло, твороги. Згодом темпи закупівлі та переробки молока виросли до 150-200 т/добу. У 70-их роках розпочали випуск твердих сирів, масла 5 видів, молока 3-х видів, кефіру, ряжанки, сиру м'якого „Дніпровського", казеїну та морозива.

За ці роки багато чого змінилося в структурі підприємства. В 1994-1995 роках завод пережив не найкращі для виробництва часи. Так склалося в міру економічних кризових явищ, що за останні роки різко зменшилося виробництво молока на сільськогосподарських підприємствах. Зменшилось надходження сировини, а відповідно і випуск продукції.

Для того, щоб забезпечити безперебійну роботу підприємства, довелося шукати інші шляхи заготівлі молока. Починаючи з 1994 року підприємством ведеться активна робота по організації заготівлі молока від приватного сектора. Для цього було створено відділ по заготівлі молока, який налічує сьогодні 42 особи. Цим відділом проводиться заготівля молока від населення в Переяслав-Хмельницькому, Бориспільському районах Київської області, Золотоніському, Драбівському районах Черкаської області, а також в місті Переяславі-Хмельницькому.

Активне відновлення діяльності підприємства почалося з 1996 року. Було налагоджено випуск фасованої продукції, освоєно нові її види: молоко пряжене, ряжанку, сметану, вершки, декілька сортів сиркових мас тощо. На сьогодні тільки готових продовольчих виробів ЗАТ „Молпродукт" випускає близько двох десятків. Підприємством відновлено давню традицію з випуску твердих сирів на новітньому технологічному обладнанні. Популярними серед споживачів стали сири „Чеддер" та „Переяславська Рада".

У виробництві продукції застосовуються в основному традиційні технології із врахування сучасних вимог кон'юктури ринку. Постійно втілюються на підприємстві нові технології. Так, переробка молока проводиться на німецькій лінії „МАОЕМА", що дозволяє переробляти сировину швидко, не втрачаючи її якісні властивості.

У виготовленні молочної продукції не використовуються стабілізатори та консерванти, а також жири та білки немолочного походження згідно з вимогами Закону України „Про молоко та молочні продукти".

На підприємстві створено власний торговий відділ, який налічує 14 фірмових торгових точок. Саме через власну торгівельну мережу реалізується 75 відсотків продукції, що виробляється на підприємстві. Продукція користується великим попитом за межами міста та району. Підприємство тісно співпрацює з магазинами, підприємствами громадського харчування та закритими закладами Києва та Черкас.

Для забезпечення транспортом торгівлі, а також відділу заготівлі молока, на підприємстві створено власний автопарк, який налічує сьогодні 35 одиниць рухомого складу.

На підприємстві постійно вивчаються питання і застосовуються різноманітні методи з метою зниження собівартості товарів. Спеціалісти підприємства у постійному пошуку нових засобів. Впроваджено енергозберігаючий режим технологічних процесів, зокрема фасування продукції відбувається в нічний час, що дає змогу зекономити витрати на електроенергію; котельня оснащена сучасними котлами з підвищеним коефіцієнтом корисної дії різних потужностей, що диференціює витрати газу на всьому виробництві. Холодильні камери оснащені сучасними спеціальними агрегатами, що економить холодоагент та найкраще зберігає готову продукцію. Автопарк переведено на значно дешевше пальне - метан.

На багатьох приймальних пунктах встановлено охолоджувачі молока, що дозволяє зберегти цінні властивості сировини.

Підприємство має акредитовану виробничу лабораторію, оснащену за сучасними вимогами і яка обладнана сучасною комп'ютерною технікою для чіткого контролю показників сировини, а також готової продукції. Організовано постійний виїзд на приймальні пункти для здійснення контролю молока за допомогою новітніх аналізаторів, що швидко й точно зроблять повний аналіз молока в присутності здавальника протягом трьох хвилин. Процес контролю якості сировини проводиться на всіх приймальних пунктах.

Для виробництва кисломолочної продукції відповідної якості використовуються закваски багатьох відомих фірм як вітчизняного, так і зарубіжного виробництва (російські, німецькі, болгарські).

За короткий термін підприємству вдалося не тільки вижити в ринкових умовах, але й стати серйозним діловим партнером.

За випуск високоякісної конкурентно-спроможної продукції ЗАТ „Молпродукт" нагороджене срібною медаллю міжнародного рейтингу „Золота Фортуна" в 2002 році та знаком якості „Вища проба" в 2003 році. У 2004 році підприємство стало переможцем Всеукраїнського конкурсу-виставки „Кращий вітчизняний товар року" у номінації „Продовольчі товари" за виробництво високоякісних вершків, а у 2005 році - за виробництво масла вершкового „Селянського".

  

Спеціалісти підприємства знаходяться завжди у творчому пошуку: шукають нові шляхи надходження молока, розширюють асортимент продукції, працюють над розширенням ринку збуту, адже продукція Переяслав-Хмельницького ЗАТ „Молпродукт" -смачна, поживна, безпечна, така, якою її створила сама природа.

ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ ,,ПЕРЕЯСЛАВ-МОЛПРОДУКТ”